PROMOCJE
AKTUALNOŚCI
% pakiety
Kraków, Mikołajska 28 +48 12 429 60 26

Wycieczki

Hotel Wit Stwosz oferuje pomoc w organizacji wycieczek po Krakowie i okolicy

Rezerwacja - kontakt z recepcją +48 12 429 60 26 lub hotel@hotelws.pl

 

1. MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU
Obóz koncentracyjny powstał w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia. Obóz jest dla świata symbolem nazistowskiego terroru, ludobójstwa i Holocaustu. Był to bez wątpienia największy z obozów koncentracyjnych, w którym straciło życie około 1,5 miliona istnień ludzkich.

2. KOPALNIA SOLI W WIELICZCE
Królewska Kopalnia Soli w Wieliczce jest jedną z najstarszych funkcjonujących tego typu atrakcji w Europie. Nie bez powodu została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Podziemna atmosfera, którą tworzą rzeźbione w soli ołtarze, rzeźby i reliefy, solne jeziora oraz Kaplica Św. Kingi iluminująca ogromnymi solnymi żyrandolami, na długo pozostaje w pamięci.

3. CAŁODNIOWA WYCIECZKA DO MUZEUM W AUSCHWITZ I DO WIELICZKI WRAZ Z WYŚMIENITYM POLSKIM OBIADEM
Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce i Muzeum w Oświęcimiu w ciągu jednego dnia. W czasie przerwy serwowany jest tradycyjny, polski obiad w czasie którego można próbować bez ograniczeń najlepszych przysmaków regionalnych Małopolski.

4. SPACER PO KRAKOWIE
Piesza wędrówka po centrum Starego Krakowa. Spacer pośród jego ulic z doświadczonym, miejskim przewodnikiem jest najlepszym sposobem na zwiedzenie i poznanie miasta.

5. ŚLADAMI KULTURY ŻYDOWSKIEJ
Kazimierz to dawne miasto, które zostało założone przez Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Szybko stało się centrum religijnym i kulturalnym Żydów mieszkających kiedyś w Krakowie. Podczas II Wojny Światowej znajdowało się tutaj Żydowskie Getto, z którego masowo wywożono Żydów do obozów zagłady. Dzisiejszy, Kazimierz to klimatyczne uliczki splecione z Synagogami, starymi, pamiętającymi zamierzchle czasy szyldami oraz knajpkami i restauracjami z tradycyjną kuchnią i muzyką Żydowską.

6. SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA
Przełom Dunajca należy należy do jednych z najbardziej urokliwych w całej Europie. Jest to idealne miejsce dla wszystkich miłośników natury oraz tych, którzy chcą uciec od zgiełku dużego miasta. Podróż drewnianą tratwą pośród szczytów Pienińskiego Parku Narodowego dostarczy wielu wrażeń wzrokowych, natomiast Flisak sterujący tratwą chętnie opowie kilka legend o Janosiku i jego zbójach...

7. ZAKOPANE
Zakopane to niewielka miejscowość usytuowana u podnóża Tatr, uznawana za zimową stolicę Polski. Miasto jest również znane z powodu wielu obiektów drewnianych, które wraz z górami, góralami oraz niemal wszędzie unoszącym się zapachem tradycyjnego oscypka, tworzą niepowtarzalny klimat tej uroczej miejscowości.

8. WADOWICE I KALWARIA ZEBRZYDOWSKA
Kalwaria Zebrzydowska jest niewielkim miasteczkiem usytuowanym w dolinie, na pograniczu Beskidu Makowskiego i Pogórza Wielickiego. Najważniejszym jego walorem jest klasztor Bernardynów, który został ufundowany w 1602 roku przez Mikołaja Zebrzydowskiego. Obecnie w skład tego sanktuarium wchodzi bazylika Matki Boskiej Anielskiej, klasztor Bernardynów oraz zespół 42 kapliczek i kościółków kalwaryjskich położonych między górami Żar i Lanckorona. Zespół ten został w 1999 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
 
Wadowice to niewielkie miasto oddalone od Krakowa o około 50 km, w którym urodził się Papież Jan Paweł II. Wycieczka obejmuje: usługę transportową , zwiedzanie klasztoru Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej z przewodnikiem w języku polskim, zwiedzanie domu rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

9. PIESKOWA SKAŁA I OJCOWSKI PARK NARODOWY
Z dala od zgiełku, pośród malowniczych dolin i wąwozów oraz jaskiń znajduje się najmniejszy w Polsce Park Narodowy o powierzchni zaledwie 21 km2. Piękno Doliny Prądnika, bogata flora i fauna, interesująca przeszłość archeologiczna czyni to miejsce atrakcyjnym turystycznie. Podczas wyprawy zwiedzą też Państwo renesansowy zamek leżący na Szlaku Orlich Gniazd.

10. SANKTUARIUM NA JASNEJ GÓRZE W CZĘSTOCHOWIE
Pierwsze wzmianki historyczne dotyczące miasta pochodzą z XIII wieku. W zachodniej części miasta zwanej kiedyś Starą Częstochową, wznosi się na wysokość 293 m n.p.m. wapienne wzgórze, na którym usytuowany jest kompleks zabudowań sakralnych i mieszkalnych, otoczonych wałami obronnymi i parkiem, zwany Jasną Górą. Niewątpliwie jest to najważniejsza destynacja pielgrzymkowa w Polsce. Swą wyjątkowość zawdzięcza cudownemu obrazowi Matki Bożej.

11. ZWIEDZANIE KRAKOWA MELEXEM
Przejazd melexem umożliwiająca poznanie najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc w Krakowie, o których opowiada audioguide.