PROMOCJE
AKTUALNOŚCI
% pakiety
TA BOOK
Kraków, Mikołajska 28 +48 12 429 60 26,   +48 12 429 61 39

Warto zobaczyć w Krakowie

KRAKÓW to magiczne miasto, w którym nie można się nudzić.

Bez względu na pogodę czy porę dnia, Kraków tętni życiem i oferuje tysiące wyjątkowych miejsc, które warto odwiedzić i zobaczyć.

 

Stare Miasto - to najstarszy obszar Krakowa znajdujący się w obrębie Plant. Centrum Starego Miasta sanowi Ryneg Główny z Sukiennicami. W 1978 Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Bazylika Mariacka - Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to jeden z największych i najważniejszych kościołów Krakowa. Należy do najbardziej znanych zabytków Krakowa i Polski. Położony jest przy północno-wschodnim narożniku Rynku Głównego, na Placu Mariackim.

W środku Bazyliki uwagę zwiedzających przyciąga niepowtarzalny Ołtarz dłuta Wita Stwosza.

Kierując się z Rynku Głównego ul. Grodzką mijamy barokowy Kościół śś. Piotra i Pawła i dochodzimy do Wzgórza Wawelskiego z Zamkiem Królewskim, który jest uznawany za jedną ze wspanialszych rezydencji renesansowych Europy. W zamkowych komnatach na zwiedzających czekają liczne wystawy, których nie można pominąć bedąc w Krakowie.

Będąc w Krakowie nie można pominąć Kazimierza. Dawniej stanowiący osobne miasto, stanowi dziś jedną z najbardziej znanych dzielnic Krakowa. To miejsce styku dwóch kultur - chrześcijańskie i żydowskiej. Jego niepotarzalny charakter tworzy przeplatająca się ze współczesnością historia. Odrestaurowane kamienice, w których mieszczą się liczne resaturacje i hotele, przeplatają się z zabytkowymi synagogami i pracowniami rzemieślniczymi.