Aktualności

5 najciekawszych atrakcji dla rodzin z dziećmi w Krakowie

5 najciekawszych atrakcji dla rodzin z dziećmi w Krakowie

Dziś odpowiemy na pytanie gdzie spędzić czas wolny z dziećmi w Krakowie.

Smok Wawelski – to chyba najbardziej znany symbol Krakowa. Warto opowiedzieć dzieciom legendę i pokazać pomnik smoka, który znajduje się u podnóża wzgórza wawelskiego już od 1972 roku. Co ciekawe – smok zieje prawdziwym ogniem (co 10 minut)! Przy okazji warto odwiedzić smoczą jamę (otwarta dla zwiedzających tylko w sezonie).

Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema – zwiedzający dotykając instalacji mogą samodzielnie poznać zjawiska fizyczne i przyrodnicze. Nauka i zabawa w jednym – dla trochę starszych dzieci. Zachęcamy do odwiedzenia Ogrodu w słoneczny dzień.

Ogród zoologiczny znajdujący się na terenie Lasku Wolskiego. Różnorodność gatunków oraz kameralny charakter ogrodu sprawiają, że jest on jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc rekreacyjnych w Krakowie. Zoo przygotowało również mini zoo, gdzie najmłodsi mogą nakarmić zwierzęta. Dodatkową atrakcją jest pokaz karmienia słoni (codziennie o godz. 13, przy sprzyjającej pogodzie).

Najmniejsza Fabryka Cukierków znajduje się na ul. Grodzkiej – główną atrakcją są pokazy podczas których można obejrzeć od początku do końca jak tworzone są cukierki i lizaki. A na koniec – spróbować ciepłego jeszcze cukierka.

Wieża Kościoła Mariackiego – aby wejść na wieżę trzeba pokonać 271 schodów, ale widok Rynku Głównego z wysokości 54 metrów rekompensuje trud wspinaczki. Dodatkowo – możliwość porozmawiania ze strażakami pełniącymi tam służbę. Tradycja grania hejnału z Wieży Mariackiej trwa od ponad 600 lat. Obecnie hejnał grany jest z wieży co godzinę, a jego melodia rozbrzmiewa na cztery strony świata. Od 1927 roku hejnał jest grany również w samo południe w Programie I Polskiego Radia, dzięki czemu mogą go usłyszeć nie tylko krakowianie, ale też mieszkańcy całej Polski oraz innych krajów.

Specjalnie dla Gości Hotelu Wit Stwosz – bezpłatne wejściówki na wieżę! Zapraszamy!

← Wróć do Bloga