Aktualności

5 rad jak przygotować się na weekend w Krakowie

5 rad jak przygotować się na weekend w Krakowie

Jak zorganizować weekendowy pobyt, aby odpocząć i zwiedzić miasto.

DOJAZD – do Krakowa łatwo dojechać z każdego miejsca w Polsce zarówno samochodem, autobusem jak i pociągiem. Jeżeli wybierzecie hotel zlokalizowany w obrębie Starego Miasta pociąg i autobus są świetną alternatywą. Zaoszczędzicie sporo czasu na szukanie miejsca parkingowego, a do wszystkich najważniejszych atrakcji można dojść pieszo.

HOTEL – musi znajdować się w centrum miasta, aby zapewnić nam pieszy dostęp do najważniejszych atrakcji. Kraków jest również świetnie skomunikowany, sieć komunikacji miejskiej zapewnia znakomite połączenia ze wszystkimi dzielnicami miasta. W większości hoteli doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14, warto jednak zapytać o możliwość pozostawienia bagażu w recepcji. Zyskujemy wtedy dodatkowe pół dnia na zwiedzanie.

MUZEA – koniecznie trzeba zaplanować czas na wizytę w jednym z krakowskich muzeów. To właśnie w Krakowie można zobaczyć: Damę z Gronostajem Leonarda da Vinci, Ołtarz Wita Stwosza (tylko dla naszych gości – bezpłatne bilety wstępu), największą w Polsce stałą ekspozycję XIX wiecznego polskiego malarstwa i Rzeźby (Muzeum Sukiennice – w niedzielę bezpłatne wejście), obrazy Olgi Boznańskiej (Muzeum Narodowe – w niedzielę bezpłatne zwiedzanie) oraz wiele innych cennych i znanych na całym świecie dzieł.

Dla wielbicieli podziwiania miasta z wysokości polecamy wejście na wieżę Kościoła Mariackiego (również bezpłatne wejścia dla gości Hotelu Wit Stwosz).

ZAKUPY – warto znaleźć czas na odrobinę szaleństwa i odwiedzić liczne galerie handlowe. Ze względu na bliskość Rynku i Dworca najlepsza będzie Galeria Krakowska. Polecamy również zakupy na ulicy Floriańskiej, która wyznacza początek Drogi Królewskiej w Krakowie.

RESTAURACJE – po dniu pełnym atrakcji docenimy chwilę odpoczynku i wyśmienitą polską kuchnię. Proponujemy iść za głosem serca i żołądka i wstąpić do jednej z licznych restauracji znajdujących się w sercu Starego Miasta.


Dla wszystkich osób, które szukają dogodnego noclegu w centrum miasta polecamy nasz hotel. Proponujemy pakiet turystyczny którego główną atrakcją jest przejażdżka elektrycznym samochodem z auto przewodnikiem opowiadającym o najważniejszych zabytkach Krakowa.

← Wróć do Bloga