Aktualności

Bon Turystyczny

Bon Turystyczny


W związku z wprowadzeniem przez nasz hotel możliwości płatności bonem turystycznym pragniemy po krótce wyjaśnić czym jest i jak z niego korzystać.

Co to takiego?

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin i jednocześnie branży turystycznej w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Dokładniej jest to dokument elektroniczny do którego uprawnia posiadanie co najmniej jednego dziecka do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon o wartości 500 zł, na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dodatkowe 500 zł, więc aż 1000 zł.

Płatność bonem w praktyce

Aby zapłacić Bonem Turystycznym najpierw należy podać „kod obsługi płatności” naszemu pracownikowi recepcji (kod można znaleźć na stronie PUE ZUS w zakładce „Polski Bon Turystyczny”, następnie „Mój Bon”, bądź w mailu, który był wysłany na adres e-mail podany po aktywacji bonu w systemie PUE ZUS). Następnie po wprowadzeniu kodu przez recepcjonistę zostanie sms-em wysłany do państwa kod potwierdzający płatność – należy go podać osobie przyjmującej opłatę, aby potwiedzić transakcję. 

Nie ma konieczności wypłacania całej wartości bonu za jednym razem, można płacić nim wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości przyznanej kwoty. W przypadku, gdy usługa hotelarska przekracza wartość bonu, to brakującą część można pokryć płacąc gotówką, kartą lub przelewem. Bon można wykorzystać aż do końca marca 2022 roku.

W naszej ofercie posiadamy wiele pokoi, wśród których każda rodzina znajdzie odpowiedni dla siebie.

Zaplanuj z nami swój wymarzony pobyt!

← Wróć do Bloga