Aktualności

Czerwcowe atrakcje w Krakowie

Czerwcowe atrakcje w Krakowie

Zaczynamy od 1 czerwca, czyli Dnia Dziecka, który w tym roku wypada w sobotę. To idealna okazja, aby wykorzystać wolny weekend i zawitać do Krakowa wraz z dziećmi, na które czeka tu wiele imprez i atrakcji. Jedną z nich jest Piknik Rodzinny w Parku Jordana organizowany przez Urząd Transportu Kolejowego. Szykuje się niezapomniany dzień pełen wrażeń, a także świetna okazja do wspólnej nauki i zabawy.

Kolejnym wydarzeniem, które bez wątpienia zainteresuje liczne grono turystów i mieszkańców, będzie Jarmark Świętojański. To już dziesiąta edycja Jarmarku, który zawita na bulwar Czerwieński w dniach 14-16 czerwca. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia, jak zawsze pełnego warsztatów, pokazów i atrakcji rekonstruujących dawne tradycje i zwyczaje, będzie XVI-wieczne miasto i jego mieszkańcy, wśród których szczególną uwagą zostaną obdarzeni żacy i… straż miejską, która z uczniami miała prawdziwe utrapienie.

Także 16 czerwca dla każdego amatora sztuki, Kino Mikro proponuje udział w „Wystawie na Ekranie”. To prezentacja kolekcji dzieł najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Obrazy pokazywane są w znakomitej jakości HD na dużym ekranie, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą biografie artystów, historie dzieł, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów. Bohaterem czerwcowego spotkania jest Van Gogh i Japonia.

Niecały tydzień później, 22 czerwca, będziemy mieć okazję bawić się na tegorocznym Święcie Muzyki - Wianki 2019. W programie przewidziane są występy m.in. Natalii Nykiel, Miuosh, Meli Koteluk, Fisz Emade Tworzywo i Renaty Przemyk. Trzy muzyczne sceny będą zlokalizowane na Rynku Głównym, Powiślu oraz pod Nowohuckim Centrum Kultury. Ideą występów jest m.in. zaprezentowanie w różnych zakątkach miasta twórczości różnorodnych artystów, których muzyka odzwierciedla aktualny stan polskiej sceny muzycznej. Udział w koncertach jest bezpłatny.

To tylko nieliczne przykłady atrakcji, które szykuje nam Kraków w czerwcu. Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!
← Wróć do Bloga