Aktualności

Deszczowa piosenka - czyli co można robić w Krakowie w czasie deszczowej pogody

Deszczowa piosenka - czyli co można robić w Krakowie w czasie deszczowej pogody

Niedawno rozpoczęły się wakacje i sezon urlopowy, ale pogoda nas nie rozpieszcza. Osoby odwiedzające Kraków mogą zastanawiać się, co robić, gdy za oknem pada deszcz. Jednak deszczowe dni to nie powód dla zmartwień. W Krakowie i okolicach jest wiele miejsc i atrakcji, które można zobaczyć bez względu na pogodę. Poniżej nasza subiektywna lista najciekawszych atrakcji na deszczową pogodę w Krakowie.

1. Muzeum Podziemia Rynku krakowskiego

To wyjątkowe miejsce, które dzięki wieloletnim pracom archeologicznym oraz najnowszym technologiom multimedialnym umożliwiają cofnięcie się o 1000 lat i poznanie historii krakowskiego Rynku oraz całego miasta. A Krakowski Rynek to niezwykłe miejsce, będące od XIII wieku główną przestrzenią miasta. Polecamy - to miejsce warte odwiedzenia przez wszystkich.

Rezerwacji biletów można dokonywać bezpośrednio przez stronę internetową Muzeum.

2. Kopalnia Soli w Wieliczce

Wieliczkę od krakowskiego Rynku dzieli ok. 10 km. To idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu bez względu na aurę na zewnątrz! W kopalni panuje stała temperatura 14-16 stopni Celsjusza. W czasie podziemnego spaceru przewodnik opowaiada historię kopalni, wydobywania soli i jej znaczenia dla dziejów kraju i regionu. Zwiedzający podziwają tunele, którymi poruszali się górnicy oraz ogromne komnaty powstałe po wydobyciu soli. Na każdym kroku czekają też solne rzeźby i kapliczki. To niezwykle ciekawe miejsce zarówno dla dorosłych turystów jak i dzieci.

Z Krakowa do Wieliczki można dojechać własnym transportem lub bezpośrednio koleją podmiejską lub komunikacją miejską.

3. Kina studyjne

Wokół krakowskiego Rynku oraz w jego bliskiej okolicy znajduje się kilka kin studyjnych. Najbardziej znane z nich to Kino pod Baranami i Kino Ars. Małe sale i panująca w nich kameralna atmosfera sprawiają, że wyjście do kina nabiera wyjątkowego charakteru. A po projekcji filmowej można udać się na tradycyjny sernik po krakowsku i dobrą kawę, które poprawią humor nawet w największą niepogodę.

← Wróć do Bloga