Aktualności

Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat i hotel Wit Stwosz

Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat i hotel Wit Stwosz

Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiony został w 2005 r. pod patronatem ONZ. Data obchodów jest nieprzypadkowa – dzień 21 marca to pierwszy dzień wiosny, ale również została wybrana w celu oznaczenia wyjątkowości potrójnego (trisomia) 21 chromosomu, który powoduje zespół Downa. W tym dniu na całym świecie odbywają się różnego rodzaju spotkania i imprezy, które mają na celu zwiększenie społecznej świadomości dotyczącej zespołu Downa, a także propagowanie praw i integracji osób z tą wadą genetyczną. 

Pierwszą polską organizacją, która włączyła się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa pod patronatem ONZ było Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi, członkiem którego jest pani Małgosia Jabłońska - laureatka ogólnopolskiego konkursu Barwy Wolontariatu 2011, ogólnopolskiego konkursu „Lady Di” w kategorii Dobry Start oraz aktorka w serialu "Blondynka". Pani Małgosia wraz z delegacją, uczestniczyła w tegorocznych obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa w Biurze ONZ w Genewie.

Po powrocie delegacji do Polski, mieliśmy przyjemność gościć panią Małgorzatę w Krakowie. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób wesprzeć Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat oraz jego podopiecznych. Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy gorąco kciuki za panią Małgosię oraz jej mamę.

← Wróć do Bloga