Aktualności

POCZUĆ MAGIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W KRAKOWIE

POCZUĆ MAGIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W KRAKOWIE

Poczuć magię świąt w Krakowie

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który chcemy spędzić wspólnie z rodziną i najbliższymi w miłej i przyjaznej atmosferze. Dużo osób decyduje się, aby właśnie wtedy odwiedzić Kraków. To świetny wybór. W czasie przedświątecznym oraz po Nowym Roku w Krakowie organizowanych jest wiele imprez, festiwali oraz targów a także mnóstwo innych atrakcji dla osób przybywających z innych stron Polski i świata.

Przedstawiamy Państwu wybór kilku ciekawych propozycji miejsc i atrakcji, które warto zobaczyć w okresie Bożego Narodzenia w Krakowie.

  • Targi Bożonarodzeniowe - organizowane od wielu lat na Rynku Głównym. W tym roku targi rozpoczęły się 25 listopada i będą trwały do 26 grudnia. Targi nawiązują do handlowych tradycji Rynku Głównego. Możemy zakupić nie tylko świąteczne dekoracje, stroje i zabawki, ale także produkty regionalne. Jest to także okazja do degustacji gorących potraw z grilla, ręcznie lepionych pierogów według staropolskich receptur i skosztować tradycyjnego grzańca galicyjskiego, który idealnie rozgrzewa podczas zimowych spacerów.

 

  • Koncert życzeń - 11 grudnia o godz. 18.30 na Rynku Głównym rozpocznie się koncert najpiększniejeszych piosenek świątecznych i tradycyjnych polskich utworów, które zaśpiewają gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in.: Kasia Cerekwicka, Patrycja Markowska, Skaldowie, Varius Manx z Kasią Stankiewicz oraz Kuba Badach. Podczas koncertu prowadzący będą się łączyć z korespondentami z innych europejskich miast, aby przekazać przygotowane przez nich materiały opowiadające o zwyczajach świątecznych panujących w innych częściach Europy.

 

  • Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich - wystawa w Pałacu Krzysztofory unikalnych i słynnych na cały świat budowli upamiętniających narodzenie Jezusa. Piękna i unikalna forma szopki wykształciła się w XIX w., następnie przez lata była powielana i doskonalona, stanowiąc do dziś wzór dla współczesnych dzieł. Szopki, które brały udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wykonana są przez artystów amatorów, także tych najmłodszych. Co przesądza o fenomenie szopek krakowskich? Niewątpliwie ich bajkowa forma, kolory i architektoniczne detale nawiązujące do krakowskich zabytków, legend czy wydarzeń historycznych.


Także w naszym hotelu nie zabraknie atrakcji, które umilą ten wyjątkowy czas i wprowadzą Państwa w świąteczny nastrój.

Szczególnie serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze specjalnym Pakietem Bożonarodzeniowym.

Do zobaczenia w Krakowie!

← Wróć do Bloga