Aktualności

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie

 

Targi Bożonarodzeniowe, dawniej zwane „Jarmarkami”, to wydarzenie z ponad stuletnią tradycją, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez krakowskiego Rynku. W tym niezwykłym czasie miejsce to przepełnione jest straganami z całą gamą świątecznych produktów, przyozdobione mnóstwem kolorowych światełek, co czyni płytę Rynku Głównego bardziej niż zwykle barwną i gwarną, a wszechobecne dźwięki kolęd i zapach choinki wprowadzają nas w świąteczny nastrój.

 

 

Co roku kupcy w krakowskich kramach oferują szeroką gamę świątecznych produktów, takich jak ręcznie malowane bańki, drewniane szopki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, pamiątki i pocztówki.

 

 

Można też skosztować wyśmienitych potraw z grilla, tradycyjnego oscypka z żurawiną, pieczonych kasztanów, staropolskich pierogów, a także spróbować grzańca galicyjskiego. Wśród specjałów znajdziemy też coś dla miłośników słodkości- świąteczne ciasteczka, pierniki, prażone orzeszki w karmelu czy gofry.

 

 

Samym targom towarzyszyć będą jeszcze inne, cieszące się popularnością wydarzenia, znajdziemy tu cały szereg atrakcji, liczne imprezy, konkursy, koncerty czy wystawy. Mowa tutaj chociażby o pokazie Dziadów, Korowodzie Kolędniczym czy o wizycie Świętego Mikołaja, do którego dzieci będą mają także możliwość napisania własnego listu.

 

 

Krakowskie targi bożonarodzeniowe są jednymi z najpiękniejszych w Europie. Każdego roku czarują magią świąt, czyniąc wspomnienie o wigilii jeszcze bardziej wyjątkowym.


← Wróć do Bloga