Aktualności

Zimowe ferie w Krakowie dla całej rodziny

Zimowe ferie w Krakowie dla całej rodziny

Ferie zimowe 2019 trwają w najlepsze. Dużo rodzin decyduje się wykorzystać ten wolny od nauki czas i odwiedzić wraz z całymi rodzinami Kraków. I o ile atrakcje dla dorosłych są znane i można je bardzo łatwo odszukać, o tyle miejsca dedykowane całym rodzinom nie są już tak popularne. A przecież chodzi o to, by podczas aktywności dzieci, także rodzice miło spędzili czas. Poniżej przedstawiamy listę 5 miejsc, które zachwycą młodych turystów, a także nie pozwolą nudzić się ich rodzicom. Zaczynamy!

1. Wystawa Figur Stalowych - zlokalizowana w dawnym budynku Dworca Głównego PKP, zaciekawi nie tylko młodych naukowców i wielbicieli bajek (któż nie chciałby poznać Króla Juliana ze stali i śrubek!) ale także starsze pokolenie. Figury inspirowane są postaciami z bajek, filmów SF, polityków, gwiazdami ze świata muzyki, najbardziej znanymi celebrytami, a także zwierzętami i światowymi hitami motoryzacji.

2. Ile radości i możliwości zabawy dają baseny i aquaparki, wie chyba każdy. Krakowski Aquapark zaprasza nie tylko dzieci, na które czeka 800 m zjeżdżalni i innych atrakcje, ale także rodziców, którzy mogą zrelaksować się w saunie czy jacuzzi solankowych.

3. Także dla lubiących aktywny wypoczynek, polecamy zimowe lodowiska. W pobliżu Hotelu Wit Stwosz znajdują się dwa lodowiska. Oddalone o 700 m lodowisko przy Galerii Krakowskiej lub, nieco dalej, bo 900 m od hotelu, Lodowisko Cracovii. To świetna propozycja zarówno dla tych, którzy na łyżwach czują się jak ryby w wodzie, jak i dla amatorów, dopiero rozpoczynających naukę tego sportu.

4. A może trochę sztuki? Idealnym miejscem na wspólne spędzenie czasu jest Teatr Groteska, który swoje przedstawienia kieruje do widza wielopokoleniowego. W styczniowym repertuarze króluje „Towarzystwo Pana Brzechwy”, natomiast w lutym będzie można zobaczyć m.in. „Nie płacz, koziołku”, „Tygrys Pietrek” czy „Cudowna Lampa Aladyna” i wiele, wiele innych. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie spektakl dla siebie.

5. Równie ciekawą propozycję dla najmłodszych i ich rodziców przygotowała krakowska Cricoteka. W styczniu i lutym odbywają się tam warsztaty dla dzieci w grupach wiekowych: 2-3 lat, 3,5- 5 lat oraz 6-10 lat. Jest to cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia. Rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo lub skorzystać z biletu ulgowego na zwiedzanie wystawy, w czasie kiedy starsze dzieci uczestniczą w warsztatach.

To tylko kilka z licznych możliwości spędzania czasu w gronie najbliższych, jakie całym rodzinom oferuje Kraków. Mamy nadzieję, że powyższe propozycje będą inspiracją do organizacji ciekawego i aktywnego pobytu. Zapraszamy do Krakowa!

← Wróć do Bloga